Press "Enter" to skip to content

Miesiąc: kwiecień 2024

Chat zaufania- kiedy wybrać?

http://y27yfhei7xobij46hbli5lazugxzsdxmv764qed5qv3g3642v6i4gmad.onion/signup_user_complete/?id=rhn8z88qyi8ebfhhruzzu3hqby&md=link&sbr=sa

Chat zaufania po drugiej stronie internetów. W pełni anoninowy. Nasi wolontariusze posiadają szkolenia z RTZ lub/i TSR, metod wykorzystywanych w telefonach zaufania oraz interwencji kryzysowej. Jednym z wymagań wolontariuszy jest „bycie osobą techniczną”, także jak najbardziej zostaniesz zrozumiany, nawet jeśli będziesz bardzo techniczny.
Można pogadać o wszystkim, a przede wszystkim:

  • lęku, obawach, poczuciu zagrożenia
  • wychodzeniu z grup destrukcyjnych, przestępczych, mafii, sekt (zdajemy sobie sprawę, że mogą cię kontrolować – tu jesteś bezpieczny)
  • uzależnieniach (zarówno biologicznych jak i behawioralnych)
  • hejcie, cyberprzemocy (jeśli jesteś osobą publiczną, czy moderatorem grupy możemy spróbować pomóc ci zmniejszyć skalę problemu)
  • cyberprzestępstwach (pomoc zarówno ofiarom jak i atakującym [ale nie w popełnianiu przestępstw])
  • paranojach (od szyfrowania się zaczyna, jeżeli zabezpieczasz się za bardzo, może za tym stać coś jeszcze)
  •  byciem ofiarą służb (oraz bezpieczna pomoc dla osób w służbach – bez śladu w dokumentacji)
  • traumach i PTSD (osoby, które muszą schodzić głębiej często mają za sobą tego typu przeżycia)
  •  byciem ofiarą przemocy (instytucjonalnej, w rodzinie, w środowisku)
  • depresji i innych chorób psychicznych (nie leczymy, ale możemy pomóc w znalezieniu lekarza, porozmawianiu o zażywanych lekach, pogodzeniu się z diagnozą)
  • byciem ofiarą handlu ludźmi, byciem uprowadzonym (boisz się że cię znajdą albo się dowiedzą że szukasz pomocy? Spróbujemy ci pomóc jakoś inaczej)

Zwłaszcza, jeśli nie są to tematy jakie można bezpiecznie poruszyć w „otwartym internecie”.

Można „założyć” konto na tylko jedną konsultację i potem o nim zapomnieć, mail podawany przy rejestracji może być fikcyjny (potrzebny jest tylko jeśli zapomnisz hasła, a chcesz byśmy wiedzieli że ty teraz i ty przy poprzedniej konsultacji to ta sama osoba.

Nie prowadzimy rejestrów konsultacji (z wyłączeniem chata na platformie) – w sprawach, które są najbardziej prywatne, prosimy o prywatną wiadomość do „localhelper”, konta, za którym siedzi wolontariusz.

Nie próbujemy wiązać Ciebie z „profilem” na chacie (wyjątek – zagrożenie samobójstwem, jeśli uznamy, że Twoje życie jest zagrożone, to możemy cię poprosić o namiary by wpaść do Ciebie w odwiedziny z odpowiednią obstawą)

Korzystamy z superwizji, jednak nigdy nie podajemy informacji, które mogłyby zidentyfikować określone osoby.

Korzystamy z pomocy specjalistów z zewnątrz jeśli trzeba (możemy dopytać pracownika pomocy społecznej, policjanta, prawnika, lekarza czy inną osobę o radę jak ci lepiej pomóc, ale nigdy nie podamy za dużo informacji, na podstawie których mogliby dojść do tego, że to Tobie chcemy pomóc)

Jeśli twoją wolą będzie się ujawnić i skorzystać z pomocy innych miejsc, jak najbardziej w realu (czy clearnecie) to pomożemy ci taką pomoc załatwić i będziemy przy tobie aby pomóc ci to przetrwać.

Jak najbardziej jeśli potrzebujesz nas, ale niekoniecznie chcesz od razu tora instalować, udzielimy ci konsultacji na [email protected] lub w odpowiedzi na naszych mediach (czy gdziekolwiek nas znajdziesz).

Nie prowadzimy leczenia ani psychoterapii, ale jeśli ich potrzebujesz, pomożemy ci to załatwić.

Jeżeli potrzebujesz grupy wsparcia (dla osób technicznych z problemami psychicznymi) – zapraszamy na https://discord.gg/EPgMmJXy – jak się zbierze grupa zaczną się spotkania ([email protected] – tutaj możesz zgłosić chęć udziału).